Video sala contraincendios E+2D+J UNE 23500-12 de BOMBAS BLOCH

11, febrero | 6 Comentarios

Listado de posts

- - 06/12/2023 12:05

Montaż anteny satelitarnej w bloku

 | Ocena 4.9 ★★★★★ 164 głosów

Z montażem anteny satelitarnej w bloku może wiązać się wiele trudności związanych z położeniem geograficznym oraz zgodą administratora budynku. Zacznijmy od tego gdzie mieszkamy i czy mamy balkon z którego będziemy w stanie skierować antenę w kierunku południa pod kątem trzydziestu stopni od płaszczyzny poziomej. Spełniając powyższe warunki możemy zaplanować podpisanie umowy z operatorem satelitarnym i wybranie odpowiadającego nam zestawu programów telewizyjnych, wszystko możemy załatwić przez internet lub w jednym z warszawskich salonów firmowych. Co do spraw technicznych, ustawienie oraz montaż anteny satelitarnej ® z konfiguracją dekodera cyfrowego z naszym telewizorem powinniśmy zamówić w autoryzowanym serwisie technicznym obsługującym województwo mazowieckie. Jeśli czujemy się na siłach i mamy podstawową wiedzę techniczną, samodzielny montaż na balkonie jest w naszym zasięgu, ale wcześniej polecamy zapoznanie się z fachową literaturą oraz łatwo dostępnymi filmami instruktażowymi na YouTube.

Co jeśli jednak nie mamy balkonu, teoretycznie moglibyśmy zawiesić antenę na ścianie od południa, niestety zaznaczyć trzeba, że jest to część wspólna i nie możemy samodzielnie nic montować bez zgody administratora. Wywiercenie otworów pod kołki w ocieplanej elewacji grozi zalaniem lub co najmniej zawilgoceniem ściany pod tynkiem, nie ryzykujmy naprawy budynku na nasz koszt. Pozostaje więc montaż anteny satelitarnej na dachu, oczywiście będzie potrzebne zezwolenie spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej, drugą ważną kwestią jest poprowadzenie kabla koncentrycznego między anteną a naszym mieszkaniem. Sąsiedzi nie będą zadowoleni z przewodu biegnącego koło ich okien i balkonów, do tego dochodzi wątpliwy walor estetyczny, administracja raczej nie zgodzi się na kabel zwisający z dachu.

Rozsądnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie przewodu wentylacyjnego biegnącego z dachu do naszego mieszkania, antenę instalujemy na kominie z zastosowaniem opasek stalowych i niewysokiego masztu. Kabel od konwertera przypinamy paskami zaciskowymi do uchwytu oraz wystających elementów dachowych i wprowadzamy do szybu wentylacyjnego, odcinek przewodu opierający się cegłę lub beton zabezpieczamy przed przetarciem kawałkiem rurki plastikowej lub grubej taśmy izolacyjnej. Wewnątrz mieszkania kabel wyciągamy przez kratkę wentylacyjną lub wiercimy otwór przy podłodze dokładnie pod kratką i przeprowadzamy przez niego nasz przewód, unikniemy wtedy mocowania go na widocznej części ściany. Przy samym dekoderze polecamy założenia zabezpieczenia przeciwprzepięciowego, ponieważ antena zamontowana na dachu narażona jest na wyładowania atmosferyczne.

Captcha